Find vej til kirken

Kalender

24

maj
søndag
07:00-16:00

6. søndag efter påske - DIGITAL gudstjeneste v/Mette Enevold

Mette Enevold

28

maj
torsdag
18:30-20:30

Menighedsrådsmøde

Egevænget 2, 3000 Helsingør
Menighedsrådet

31

maj
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Karin Christiansen

Karin E Christiansen

01

jun
mandag
10:00-11:00

Højmesse v/Mette Enevold

Mette Enevold

01

jun
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

02

jun
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Egevænget 2, 3000 Helsingør

02

jun
tirsdag
14:00-15:00

AFLYST Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

03

jun
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

07

jun
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Karin Christiansen

Karin Christiansen

08

jun
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

09

jun
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Egevænget 2, 3000 Helsingør

09

jun
tirsdag
14:00-15:00

AFLYST Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

09

jun
tirsdag
19:00-21:00

Orienteringsmøde 9. juni kl. 19.00 - forud for menighedsrådsvalget 2020

Sthens Kirke
Menighedsrådet

10

jun
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

14

jun
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Mette Enevold

Mette Enevold

14

jun
søndag
16:00-18:00

Orgelkoncert ved Bine Katrine Bryndorf

Sthens Kirke
Domorganist Bine Bryndorf

15

jun
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

16

jun
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Egevænget 2, 3000 Helsingør

16

jun
tirsdag
14:00-15:00

AFLYST Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

17

jun
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

21

jun
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Karin Christiansen

Karin Christiansen

22

jun
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

23

jun
tirsdag
13:00-16:00

Tirsdagsklub

Egevænget 2, 3000 Helsingør

23

jun
tirsdag
14:00-15:00

AFLYST Spirekor

Anne-Kathrine Kirst

24

jun
onsdag
10:30-12:00

Fællessang

Birgitte Hillebrandt og Birgit Pedersen

25

jun
torsdag
18:30-20:30

Menighedsrådsmøde

Egevænget 2, 3000 Helsingør
Menighedsrådet

28

jun
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Mette Enevold

Mette Enevold

29

jun
mandag
19:00-21:00

De Levende Sthene

Simon Victorsen

05

jul
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Karin Christiansen

Karin Christiansen

12

jul
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Karin Christiansen

Karin Christiansen

13

jul
mandag
12:00-13:00

Middagskoncert

Egevænget 2, 3000 Helsingør
Oddmund Opsjön

14

jul
tirsdag
12:00-13:00

Middagskoncert

Egevænget 2, 3000 Helsingør
Organist Daniel Bruun

15

jul
onsdag
12:00-13:00

Middagskoncert

Julie MeeRa Albertsen og Morten Poulsen

16

jul
torsdag
12:00-13:00

Middagskoncert

Katrine Corfix og Maria Boelskov

19

jul
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Mette Enevold

Mette Enevold

26

jul
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Mette Enevold

Mette Enevold

02

aug
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Mette Enevold

Mette Enevold

09

aug
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Mette Enevold

Mette Enevold

16

aug
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Karin Christiansen

Karin Christiansen

23

aug
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Karin Christiansen

Karin Christiansen

27

aug
torsdag
18:30-20:30

Menighedsrådsmøde

Egevænget 2, 3000 Helsingør
Menighedsrådet

30

aug
søndag
10:00-11:00

Højmesse v/Mette Enevold

Mette Enevold

19

sep
lørdag
10:00-11:00

Konfirmation

Præsterne

19

sep
lørdag
12:00-13:00

Konfirmation

Præsterne

24

sep
torsdag
18:30-20:30

Menighedsrådsmøde

Egevænget 2, 3000 Helsingør
Menighedsrådet

26

sep
lørdag
10:00-11:00

Konfirmation

Præsterne

26

sep
lørdag
12:00-13:00

Konfirmation

Præsterne

04

okt
søndag
16:00-18:00

Koncert

29

okt
torsdag
18:30-20:30

Menighedsrådsmøde

Egevænget 2, 3000 Helsingør
Menighedsrådet

26

nov
torsdag
17:00-18:30

Konstituerende menighedsrådsmøde

Egevænget 2, 3000 Helsingør
Menighedsrådet